Jdi na obsah Jdi na menu
 

 

2021

 
♦♦
1.5. Stránky prošly drobnou rekonstrukcí, změnil se design a doplnila jsem portréty jednotlivých štěňat ze všech našich vrhů. Mimo jiné jsem přihlásila naše psiny na Světovou výstavu do Brna a taky jako každoročně i na klubovku na Konopišti, kam se ohromně těším.  
♦♦
14.4. Dali jsme si sraz se štěňátky, protože mi již přišly průkazy původu a certifikáty z Laboklinu. Naplánovali jsme si setkání v Tojicích blízko Nepomuku. Desinka vynechala, ale kluci se dostavili v plném počtu. Procházka byla asi hodinová a ze samého běhání, honění a rvaček byli kloučci celí uštvaní. Proběhl taky trochu salon, oba hrubáčky jsem maličko poupravila, zejména hlavičky, aby byli krásní. Rázem vypadají trochu dospělejší. Naše holky by místo procházky raději lovily kachny a nutrie na potoce, ale neklaplo to, musely s námi na pole. Aspoň kluky učily hrabání a podobné lumpárny. Fotila jsem hodně a štěněcí hrátky byly skvělé, jsou na Zoneramě.
♦♦
14.3. Včera odjela do nového domova také Desirée, proběhlo to nakonec bez komplikací. Všechna štěňátka se doma zabydlela a úspěšně začala terorizovat své páníčky a spolubydlící. Pár momentek z posledních hodin na klinice jsou zde.
♦♦
12.3. Tak a nastal den D - štěňátka se rozjela do svých domovů. Vzhledem ke covidové situaci a zákazům to probíhalo značně nestandardně. Štěňátkům jsme v Praze na klinice dělali test na dědičnou hluchotu, tudíž jsem to majitelům trošičku usnadnila a pozvala je do Prahy, kam to měli blíž a navíc si štěnda vyzvedli dříve. Lucka dorazila už 1,5 hodiny před samou akcí, abychom štěnda stihli řádně unavit, což se vcelku podařilo. Samotný test proběhl bez problémů a všichni pejsci spolupracovali (všichni slyší a nemají se na co vymlouvat, když nebudou poslouchat). První odjížděl Cocco, ještě v průběhu testu, pak nás opustila Lucka s Desirée, která zůstane ještě do zítra u ní a pak pojede k novým pánečkům. Po skončení jsme se potkali s paničkami od Dixe a Spidera, kteří odjeli do západních Čech, a poslední odjížděl Diego, který bude ještě chvilku žít v Praze a pak se na čas odstěhuje na Moravu. Tak pejsci moji milí, ať vás v životě provází jen láska a štěstí a hlavně nezapomínejte na svou dokonalou teriéří výchovu, ať si s vámi pánečci řádně užijí cheeky
♦♦♦
9.3. Štěňátka jsou už očipovaná, naočkovaná, mají každý svůj pas, takže už je čeká jen páteční BAER test a pak rozjezd k novým páníčkům. Kdyby to bylo na mně, ještě týden by pobyli doma, abych si jich řádně užila. Je to takový zvláštní pocit mít externí vrh, ještě navíc v této době. Ale moc díky za Lucku a Pavla, kteří se s nástrahami vládních opatření skvěle poprali a krom výchovy malých bílých poděsů se ujali i výběru a hodnocení budoucích pánečků. Já řadu z nich uvidím poprvé až v pátek a s některými (jejich rodinnými příslušníky) se potkám dokonce až při návštěvě v jejich novém domově nebo u nás.
Lucko a Pavle, jsem Vám oběma nesmírně vděčná za perfektní práci v přípravě štěňátek do života a budete-li chtít odchovat ještě nějaká štěňátka, bude mi ctí dát jim jméno Realgar.

♦♦

7.3.    Kety slaví svou první desítku. Ano, je to těžko uvěřitelné, ale Kéťa se v plném zdraví dožila 10 let. Slavila prací - pokoušela se z pole vydolovat nějaké myši. Stihla ve svém životě už spousty věcí - mnohokrát mě rozesmát, mnohokrát vytočit, párkrát také zdrhnout, vyděsit mě, ale i ohromně potěšit, získat nějaké tituly na výstavách, složit celkem slušnou řádku zkoušek, a i když to nedotáhla na vrcholovou úroveň, nemiluju ji kvůli tomu méně, zvlášť proto, že některé ze zkoušek jsem jí zkazila já. Tak Ketuško, doufám, že se mnou ještě nějaký ten rok vydržíš ve shodě a míru. 

♦♦

6.3.     Štěňátka oslavila 6. týden a viděla se už se všemi svými pánečky. Tento týden je čeká očkování, příští víkend také vyšetření BAER na dědičnou hluchotu, a můžou se ke svým pánečkům rozjet. Vzhledem k vládním opatřením to bude trošku kovbojka, ale doufám, že se nám to zdárně povede. . Fotky mají v konečně první mojí galerii, s Covidem je všechno trochu složitější. 

♦♦

16.2.     Štěňátkům jsou 4 týdny. Už bydlí v ohrádce a mají tam super herničku s tunelem, bazénkem s míčky a různými hračkami a překážkami, po kterých zdatně lezou. Konečně se na ně také budu moci jet podívat. 

♦♦

9.2.    Štěnda slaví 3 týdny na světě. Mají se k světu a začíná s nimi být legrace. První pokusy o lov a sežrání sourozenců jsou ještě nedokonalé, ale mimča se rychle zlepšují. 

♦♦

2.2.    Štěňátkům jsou 2 týdny a pomalu začínají otevírat očka. Už mají všichni dvojnásobek porodní váhy a dokonce se pokoušejí i chodit. 

♦♦

25.1. Štěňátka oslavila 1. týden svého života. Rozjezd měla trochu pomalejší, Berry se potýkala  se zadrženým lůžkem a průjmem, ale během pár dní bylo všechno zažehnáno, štěnda se mají k světu a přibírají. 

♦♦

19.1.     Berettka dnes odpoledne přivedla na svět1.-den.jpg 5 krásných štěníšků - 1 fenku a 4 pejsky. Porod byl rychlý a nekomplikovaný a všichni jsou v pořádku. Maminka se vzorně stará. Štěňátka dostala rovnou oboječky - růžový patří holčičce. 

 

 

 

♦♦♦ 

Všem našim kamarádům a fandům děkujeme za přízeň a přejeme všechno nejlepší v novém roce, ať je lepší, než ten loňský. 

img_5804--3-.jpg

A ohlédnutí za uplynulým rokem

no Kety zkonzumovala klacík, jehož třísky jí vážně poškodily střevo, doslova jsme ji vytáhli hrobníkovi z lopaty

yes vykastrovala jsem Ejse, což má velmi příznivý vliv na jeho povahu

broken heart v březnu tento svět opustil můj 90letý tatínek a o Velikonocích náhle také můj milovaný manžel. Zůstali nám po něm 2 psi - Ejs a mladičký Boss

heart Taktéž Kety je vykastrovaná, měla problémy s falešnou březostí a laktací

smiley Tessa (a s ní všechna Céčka) oslavila  v květnu své 1. narozeniny. Béčkům byly v srpnu 3 roky a Áčkům v červnu už 6 let. 

yes Na klubovce PJRT na Konopišti byla Kety poprvé ve veteránech, získala V2. Tessa konečně začala hárat, takže se nemohla zúčastnit.  Vynahradila si to na klubovce KCHT, kde získala ve třídě mladých postupně V1 CAJC, CCJ, a BOB, když porazila i zvířata z otevřené a pracovní třídy, mimo jiné taky Kety. Kety byla taky úspěšná, ve veteránech  V1 CCV a BIS veterán

smiley Vítek byl přijat mezi čekatele členství v ZBK Praha

heart Berettka čeká štěňátka, narození očekáváme koncem ledna. 

noZkoušky jsme letos žádné nestihly, covid nám nepřál, ale to nevadí, necháme si to na příští rok. 

A zprávy od našich odchovů - Gina (Borgia Realgar) úspěšně odchovala svůj první krásný  a vyrovnaný vrh, štěňátka jsou již v nových domovech. A Ballin opětovně exceluje na canicrossovém poli. Přestože proběhlo velmi málo závodů, opět se umisťoval ve špičce startovního pole, a dokonce vyhrál Vánoční canicrossovou výzvu. Gratulujeme a děkujeme za vzornou péči a reprezentaci naší CHS. 

♦♦♦

 

 

Archiv novinek