Jdi na obsah Jdi na menu
 


Vrh C PRT

*10.5.2019

Cudweed's Lancelot        x         Ety Kutcher-Chan

Původní nápad se štěnětem loni nějak neklapl - měli jsme poměrně závažné rodinné problémy, do toho stěhování a tak - prostě nebyla vhodná situace k výchově štěněte, nedokázala bych mu dát tolik péče a pozornosti, kolik by zasloužilo. Nádherná a miloučká Berettka po bolestném rozmýšlení  putovala do nové rodiny s podmínkou spolumajitelství - zadní vrátka, kdyby se náhodou už nepovedlo štěně od Ketky. Má se tam pravděpodobně lépe, než u nás, kde by momentálně těžce vlčila.  Výstavní i pracovní úspěchy prvního a hlavně druhého vrhu mě ale přesvědčily o tom, že Kety je nutné ještě jednou nakrýt a nechat si od ní fenečku (přesně podle hesla co má 4 nohy, musí se namnožit). wink Je v tom samozřejmě sentimentální touha mít doma svoji vlastní krev, zejména když vím, že Kety je opravdu celkem kvalitní fena hlavně po pracovní a zdravotní stránce.  Podmínky stále nejsou ideální, ale už jsou podstatně lepší, než loňskou zimu. 

Krycího psa jsem  našla v Německu - tentokrát jsem volila jinak. Dost bylo pracovních šampionů s rodokmenem v registru (u nás pak mají příslušnou část rodokmenu prázdnou), navíc v Rakousku trochu podceňují novou smrtelnou nemoc parsonů - Juvenilní encefalopatii, která se v rakouských chovech sporadicky vyskytuje. Cudweed's Lancelot je šampion několika států, má základní lovecké zkoušky, občas se objeví v lese na nějakém honu, ale věnuje se spíš agility. Zdravotní testy má v pořádku, kromě přenašečství SCA, což nás ale nemusí trápit, protože Kety je clear. 

10.5.  se narodilo 5 krásných štěňátek, 3 pejsci a 2 fenky

Carl Edward sebevědomý pohodář, img_1312.jpg který si ale umí zjednat jasno. Je celkem klidný, ale když se rozdovádí, je ho dost. Bude dělat společnost věma jorkšírkám  Mie a Gucci a s pánečkem bude hlavně chodit na výlety a běhat (možná se dají i na poctivý canicross). 

 

Cester velmi kontaktní a mazlivý pejsek,img_1307.jpg jako první začal chodit na zavolání, je taky aportovací maniak. Původně měl jít k myslivci, ale nakonec to neklaplo, tak bude běhat agility v Bratislavě a terorizovat starší  jack russličku Zoe. 

 

Ciao Chicco Velmi sebevědomý pejsek, img_1316.jpgkterý má naprosto jasno ve svých prioritách. Bude poměrně blízko, v Kladně, a myslím, že se poměrně často uvidíme. Bude cvičit nejspíš sportovku, možná i obedience nebo něco, co ho bude bavit. 

 

Cesmína něžňoučká princeznička vzhledem,img_1320.jpg ale povahou pořádná dračice. Obávám se, že svého parťáka yorka Coudyho bude trochu šikanovat, ale doufám, že jí to páníčci řádně vysvětlí. Bude zřejmě po vzoru Berettky další agilitní hvězdou západních Čech. 

 

Comtessa zůstane doma. Rozhodování img_1899.jpgbylo těžké, vyhrála tato jemná submisivní fenka, alespoň se tak donedávna jevila, ale věřím, že v naší smečce si příslušné postavení vydobyde. 

 

 

Příspěvky

Krytí

15. 3. 2019

 
 

 

PortrétKontakt

MVDr. Marta Skrejvalová

Praha

603 179 294

Archiv

Kalendář
<< září >>
<< 2019 >>
Po Út St Čt So Ne
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30